Prahou 5 proběhne v rámci Hervis 1/2 maratonu přes 12 tisíc účastníků

03/04/2013

V sobotu 6. 4. v poledne startuje již 15. ročník Hervis 1/2Maratonu Praha. Se svými 12,5 tisíci účastníky je právem největším závodem v České republice. Letos se navíc Praha může stát místem překonání světového rekordu. O jeho zdolání se pokusí nejlepší světoví vytrvalci v čele se Zersenay Tadesem současným držitelem světového rekordu v půlmaratonu. Běžci na své trase navštíví také Prahu 5, s čímž jsou spjaty místní dopravní omezení.

Letos se na trať vydá 12 500 závodníků z 82 různých zemí světa.

Vloni byl Hervis 1/2Maraton Praha nejrychlejším půlmaratonem roku a letošní ročník opět nabídne jedinečnou podívanou.“ říká Václav Skřivánek, ředitel závodu. „Pokud se přijdete podívat a podpořit běžce na trati, můžete být svědky překonání světového rekordu, který má nyní hodnotu 58:23. Zaběhnout nejrychlejší čas historie se pokusí světový rekordman v půlmaratonu  Zersenay Tadese z Eritrey.“

Půlmaraton však není určen jen elitním běžcům. Vítězem je každý, kdo uběhne trať dlouhou 21,0975km a překoná sám sebe. Zvláštní obdiv si pak zaslouží nejstarší účastník, osmdesátiletý Oivind Grenness z Norska. Nesmíme ale zapomenout ani na 908 nadšených dobrovolníků, bez nichž by se závod nemohl nikdy uskutečnit. Každý rok na půlmaratonu vzniká velké množství úžasných příběhů, což přispívá k celkové neopakovatelné atmosféře závodu plné euforie, radosti a nadšení.

Dopravní omezení v den závodu

Organizování takovéto velkolepé události s sebou přináší i některé nepříjemnosti v podobě dopravních omezení, proto prosíme obyvatele Prahy o schovívavost. V den závodu je v dotčených ulicích zákaz parkování a současně dochází k jejich uzavírkám. Uzavírka se týká ulic Lidická, Svornosti, Strakonická a Nábřežní. Dále Palackého mostu a mostu Legií. Uzavřeno bude také Janáčkovo nábřeží a Hořejší nábřeží.

V případě jakýchkoliv dotazů se můžete obrátit na bezplatnou dopravně-informační linku 800 165 102, která bude v provozu od 1. do 5. dubna. V den závodu můžete volat na číslo 800 100 991.

Během závodu dojde také k omezení provozu povrchové městské hromadné dopravy. Více informací na dpp.cz nebo na tel. 296 191 817.

Organizátoři předem děkují za toleranci a zároveň vás srdečně zvou na závod, rádi vás uvidí podél trati.

Hervis 1/2Maraton Praha otvírá běžeckou sezónu roku 2013. Po půlmaratonském závodu následuje 12. května Volkswagen Maraton Praha a další závody RunCzech běžecké ligy. V regionech se půlmaratony konají v Karlových Varech (25. května), Českých Budějovicích (8. června), Olomouci (22. června) a Ústí nad Labem (15. září). Nejkratším závodem v seriálu RunCzech je Grand Prix Praha (7.září), kde se běží trať o délce 10km a 5km. Více info na runczech.com