Praha zrušila většinu protipovodňových opatření

13/08/2010

Průtok vody ve Vltavě v Praze pozvolna klesá, takže dnes byla v centrální části hlavního města obnovena lodní doprava a zrušena některá další protipovodňová opatření. V poledne protékalo hlavním městem 522 m3/s. Na Vltavě v Praze i nadále trvá první stupeň povodňové aktivity.

Vzhledem ke snížení průtoku je obnovena lodní doprava v centrální Praze. Náplavky s výjimkou sjezdu k Vltavě u Palackého mostu jsou uvolněny pro příchod k přístavištím a pro zásobování. Zároveň byly odstraněny mobilní protipovodňové zábrany průchodu do Divadelní ulice a otevřena protipovodňová vrata hotelu Four Seasons. Zatím zůstává zahrazena Čertovka a náplavky v Praze 1 a 2 budou plně otevřeny s pominutím prvního stupně povodňové aktivity.

Podle Povodí Vltavy je předpoklad dalšího pozvolného snižování průtoku ve Vltavě v Praze. Odtok z Vltavské kaskády bude regulován, v případě dalších možných srážek je vytvořen volný prostor na vodních dílech Orlík (140 mil. m3) a Lipno I. (60 mil. m3). Vodohospodářský dispečink Povodí Vltavy trvale situaci monitoruje, výměnu informací a kontakt se všemi složkami povodňového systému v Praze i nadále zajišťuje odbor krizového řízení Magistrátu hl. m. Prahy.