Praha zřídila v areálu holešovického Výstaviště vlastní odběrové místo

Od pondělí 6. 4. 2020 je v areálu Výstaviště Praha Holešovice nově v provozu další odběrové místo, v němž se budou moci lidé nechat testovat na možnou nákazu novým typem koronaviru. Odběrové místo ze své iniciativy zřídilo Hlavní město Praha, funguje od pondělí do pátku vždy od 8 do 18 hodin v režimu drive-thru a zdravotníci v něm obslouží výhradně klienty, které k odběru pošle praktický lékař nebo hygienik.

Cílem Hl. m. Praha bylo poskytnout další kapacity pro odběry, navýšit počet testovaných lidí a umožnit odběr vzorků od lidí přímo v jejich osobních vozidlech, a tím snížit jakýkoliv kontakt.

Testování bude umožněno pouze klientům, které určí praktický lékař nebo hygienik. Při vjezdu do areálu se tedy musí každý klient prokázat papírovou nebo elektronickou žádankou či doporučením k odběru. Kromě žádanky, která může být papírová, elektronická i formou sms zprávy, musí být lidé vybaveni také kartičku zdravotní pojišťovny, dokladem totožnosti a propiskou nebo perem.

Jak je uvedeno výše, provozní doba je stanovena na všední dny od pondělí do pátku vždy od 8.00 do 18.00 hodin, poslední auto bude do areálu vpuštěno tak, aby byl poslední klient obsloužen právě v 18.00 hodin. V areálu Výstaviště Praha Holešovice  není dovoleno vystupovat z auta.

Hlavní město prosí všechny o dodržování pravidel. Praha také žádá klienty, aby k vyšetření nevozili děti do deseti let, u kterých je vyšetření z osobního vozidla problematické.

Provoz odběrového místa zajišťuje Městská poliklinika Praha spolu s Výstavištěm Praha, Českým červeným křížem, zdravotníky a mediky.