Praha je ve “sněhové” pohotovosti

08/01/2010

Opatření pro mimořádnou situaci v souvislosti s možnou sněhovou kalamitou projednali dnes zástupci hl. m. Prahy, Dopravního podniku hl. m. Prahy, Technické správy komunikací hl. m. Prahy a Městské policie hl. m. Prahy.

„Situaci nepřetržitě monitorujeme, jsme vzájemně i prostřednictvím operačního střediska Krizového štábu hlavního města Prahy v kontaktu a jsme připraveni možné problémy operativně řešit a v případě potřeby svolat jednání Krizového štábu. Bezpečnostní i záchranné složky jsou v pohotovosti,“ řekl první náměstek primátora hl. m. Prahy Rudolf Blažek. „Chtěl bych také vyzvat řidiče, aby v případě zhoršení situace jezdili pouze se zimním vybavením automobilů. Zároveň bych rád požádal veřejnost, aby se s podněty a informacemi, které by pomohly řešit případné problémy, lidé obraceli na linku 156 Městské policie hlavního města Prahy, případně na číslo operačního střediska Krizového štábu hlavního města Prahy 222 022 200,“ dodal náměstek primátora Blažek s tím, že poznatky od občanů budou předány příslušným orgánům.

Pokud jde o údržbu komunikací, informoval radní hl. m. Prahy Radovan Šteiner, že Technická správa komunikací hl. m. Prahy již včera vyhlásila na základě předpovědi počasí pracovní pohotovost pro všechny své dodavatele. „Dnes v 9 hodin vyjelo 69 strojů na likvidační posyp komunikací I. pořadí, v půl dvanácté dalších 55 strojů na posyp komunikací II. a III. pořadí. V průběhu dopoledních hodin začalo také ruční čištění chodníků, které zajišťuje přes tisíc pracovníků. Jedná se o 250 hektarů, které musí Technická správa komunikací uklízet. Pro řešení krizových situací jsou připraveny dvě frézy, zásoby posypového materiálu jsou dostatečné,“ uvedl radní Šteiner.

Také ředitel Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy Zdeněk Schwarz potvrdil připravenost zdravotníků na případnou kalamitní situaci. „Pohotovost mají všechna vozidla, výjezdová stanoviště jsou udržována, aby byl zajištěn bezpečný výjezd sanitek, v případě potřeby budou do služby povolány zálohy.“

Převzato z MHMP