Praha 5 září barvami: Příchod jara ve znamení revitalizace zeleně

14/05/2013

Jarní počasí nastartovalo v Praze 5 úklid veřejného prostranství včetně údržby městské zeleně, která zde čítá nezanedbatelných 750.000 m2 plochy! Přesto Praha 5 již nyní hýří na mnoha místech pestrými barvami přírody.

Údržba zeleně Prahy 5 není jednoduchá, na odborníky čekalo vyhrabání trávníků a jejich přihnojení, údržba trvalkových záhonů s přihnojením, omlazení keřových skupin, dosadba dřevin a květin, zprovoznění automatických zavlažovacích systémů, zprovoznění vodních prvků a fontán, pletí záhonových výsadeb, nátěry laviček, opravy dlažby a městského mobiliáře a mnoho dalšího. Dle stanoveného harmonogramu se nesměly opomenout i pravidelné činnosti, jako např. sekání trávníků, úklid chodníků, vysypávání košů na odpad a psí exkrementy, sběr odpadků z městské zeleně nebo likvidace černých skládek.

„Každá rostlina má odlišné vegetační fáze. Proto jsme se na jarní obnovu zaměřili a nic neponechali náhodě. Díky tomu byly vegetační cykly správně nastartovány, což nám zjednoduší udržovací práce,“ dodal zástupce starosty Jaroslav Nedvěd (UNP).

Do správy veřejného prostranství spadá také údržba dětských hřišť.

„Na šedesáti z nich bude provedena výměna písku v pískovištích včetně jeho doplnění do dopadových ploch. S ohledem na bezpečnost našich nejmenších bude zajištěna hlavní roční kontrola všech herních prvků nezávislou certifikovanou osobou,“ vysvětlil dále Jaroslav Nedvěd.

Jaro a začátek léta jsou zahradnicky nejvytíženějším obdobím v roce. V dalších měsících budou zajišťovány práce, jejichž smyslem je rozvíjet zeleň a dětská hřiště na území městské části Praha 5 – např. zakládání nových záhonů s rozličnými květinami, výsadby zeleně, investice do městského mobiliáře nebo inovace vysloužilých herních prvků.