Praha 5 vyřešila problém s nedostatkem míst ve školkách

10/07/2013

Všeobecným problémem je umisťování malých dětí do mateřských škol a nebylo tomu jinak ani v Praze 5. Radní školství, kultury a sportu Michal Šesták (UNP) zpracoval koncept pro rozvoj školství, který vytvořil 300 nových míst, a když jej Zastupitelstvo MČ Praha 5 v prosinci 2012 schválilo, začal jednat.

V lednu 2013 se ukázalo, že pro školní rok 2013/ 2014 nebude v mateřských školách místo pro přibližně 200 dětí, Michal Šesták proto začal jednat o přestavbách několika základních škol, kam by šly včlenit třídy mateřinek. A že se o svůj rezort stará, dokazuje i fakt, že se v průběhu několika měsíců podařilo získat nejen veškerá povolení, ale v červnu proběhl samotný zápis pro 196 dětí, které mohou nastoupit již od letošního září.

Celkem jsme kapacitu navýšili o 196 míst, čímž vyjdeme vstříc rodičům, kterým se nepodařilo dítě umístit. A co víc, všude už probíhají stavební úpravy a otevírat budeme v září,“ řekl radní Michal Šesták (UNP).

Zápis proběhl 10. června v těchto školách:

• ZŠ MŠ Chaplinovo náměstí (2 třídy, celkem 56 dětí)
  • FZŠ a MŠ V Remízku – objekt v ulici Záhorského (2 třídy, celkem 56 dětí)
  • ZŠ MŠ Radlická (1 třída 16 dětí)
  • ZŠ MŠ U Santošky (1 třída, 24 dětí)
  • ZŠ MŠ Tyršova (1 třída, 24 dětí)
  • ZŠ Weberova (1 třída 20 dětí)

„Další místa vytvoříme během příštího roku,“ dodal Michal Šesták.

Krom toho, že se podařilo rozjet přestavbu a zápis do školek během několika měsíců, Rada MČ Praha 5 uvolnila finanční prostředky na platy zaměstnanců mateřských škol. Magistrát hl. města Prahy totiž uvolní prostředky až od ledna 2014,“ řekl starosta Ing. Miroslav Zelený (UNP)