Praha 5 vyhlásila Podnikatele a Živnostníka roku 2009

22/12/2009

Ve středu 16. prosince se v Paspově sále v areálu Pivovaru Staropramen uskutečnilo slavnostní vyhlášení Podnikatele Prahy 5 roku 2009. Vítězem čtvrtého ročníku této soutěže se stala firma K&V Elektro zabývající se prodejem elektroinstalačního materiálu. Podruhé byla také udělena cena v kategorii Živnostník Prahy 5. Tu získal Jan Naidr, provozovatel lahůdek na Štefánikově ulici. Ceny výhercům předala Česká Miss 2009 Iveta Lutovská.

„Praha 5 se postupně stala novým obchodním centrem Prahy. Není proto divu, že jsme i letos obdrželi velké množství tipů na vítěze soutěže Podnikatel roku. Abychom ocenili i přínos drobných podnikatelů, rozhodli jsme se opět vyhlásit samostatnou kategorii Živnostník Prahy 5,“ řekl starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.

Součástí slavnostního večera byla i charitativní sbírka na občanské sdružení Mathilda, které se zaměřuje na zlepšení kvality života nevidomých, slabozrakých a jinak zdravotně postižených. Sdružení mj. zastřešuje i Středisko výcviku vodících psů v Jinonicích. V tombole a při následné dražbě sportovní bundy desetibojaře Romana Šebrleho, kterou měl tento atlet na sobě na mistrovství světa v Berlíně, se podařilo vybrat téměř 70 tis. korun.

“Byl jsem velmi překvapen výší vybrané částky. Těší mne, že jí můžeme věnovat na tak smysluplné účely, jako je výchova vodících a asistenčních psů,” uvedl radní městské části Aleš Kohout, který má podporu podnikání na starosti.

Výtěžek sbírky si přímo na místě převzal ředitel sdružení Luboš Krapka.

„Jsem velmi potěšen výší vybraných příspěvků, nečekali jsme to,“ uvedl Krapka. „Jsem rád, že jsme mohli před významnými podnikateli a osobnostmi Prahy 5 prezentovat činnost našeho občanského sdružení.“

V minulých letech ocenění Podnikatel Prahy 5 získali majitelé zrenovovaného paláce Austria manželé Kalašovi, firma Ateliéry Spektrum a smíchovské řeznictví a uzenářství Františka Kratochvíla. Ocenění Živnostník roku 2008 obdržel Stanislav Hanek, provozovatel prodejny potravin v Radlické ulici.