Praha 5 věnovala 250.000,- Kč nemocnici Motol

18/02/2009

Rada městské části Praha 5 odsouhlasila přijetí části výtěžku na veřejně prospěšné účely od společnosti WEKOSA a.s. na veřejně prospěšné účely. Zároveň radní odsouhlasili poskytnutí této částky Fakultní nemocnici Motol.

„Jsem přesvědčen, že tato částka je vynaložena správným způsobem. Peníze z výherních hracích automatů používáme v plné výši na sociální, zdravotní, sportovní, ekologický, kulturní nebo jinak veřejně prospěšný účel,“ říká starosta MČ Praha 5 Milan Jančík (ODS). „100. 000,- Kč jde pro kliniku dospělé chirurgie jako příspěvek na nákup vakuového zvedáku Maxomove pro ležící pacienty a pro kliniku dospělé rehabilitace částka 150. 000,- Kč jako příspěvek na nákup přístroje podporujícího respiraci u pacientů s traumatickým poraněním páteře,“ dodává starosta.

Účel využití prostředků a darovací smlouva pro FN Motol budou předložené ke schválení na jednání zastupitelů MČ Praha 5.

Společnost WEKOSA a.s je provozovatelem sázkových zařízení. Předkládanou dohodou poskytuje městské části Praha 5 část výtěžku z provozování sázkových her za rok 2008.