Praha 5 tradičně podpořila nadační fond Na kole dětem. Peloton zastavil v Portheimce

18/06/2020

Ve středu 17. 6. 2020 se v parku Portheimka v Praze 5 zastavil a občerstvil peloton 11. ročníku Cyklotour 2020, nadačního fondu Josefa Zimovčáka Na kole dětem. Jedná se o jedinečnou akci, která se svým charakterem zařadila mezi významné sportovní projekty na podporu onkologicky nemocných dětí, účastní se ho významné osobnosti, úspěšní sportovci a známé tváře.

MČ Praha 5 je tradičním partnerem nadačního fondu, podpořila ho částkou 20 000 korun. I proto se součástí 7. etapy „jízdy pro dobrou věc“ stala zastávka v Portheimce. Během ní předseda Výboru dopravního MČ Praha 5 Jan Panenka a radní Středočeského kraje Martin Draxler a Martin Herman převzali certifikát od nadace.

Peloton cyklistů v čele s desetinásobným mistrem světa v jízdě na vysokém kole Josefem Zimovčákem letos již po jedenácté vyrazil na cyklojízdu napříč republikou.

• Letošní ročník Cyklotour 2020 lze charakterizovat takto: prolog a 10 etap, 1 233 km, 60 zastávkových měst, 333 projetých obcí a měst. Přidat se může každý – jen na kousek nebo na jednu etapu a nebo si může troufnout na celou trasu.

Z reportu účastníků 7. etapy citujeme:

Závěrem jen poznámku, že zdá-li se z textu, že jedeme od jídla k jídlu, je na vině autor, jemuž se nedostává slov. Nutno rovněž připomenout, že necestujeme od minerálky k minerálce a od banánů ke koláčkům, ale že sbíráme od partnerských obcí a měst finanční prostředky na pomoc onkologicky nemocným dětem. Od koho a kolik se dočtete v naší výroční zprávě, až peníze dorazí na konto. “ Honza Králík

foto: © Ivo Dvořák