Praha 5 stále bez protipovodňových zábran, starosta Zelený vyzval štáb hlavního města k nápravě!

02/06/2013

Se znepokojením sleduje starosta Prahy 5 Ing. Miroslav Zelený skutečnost, že zatím v naší městské části nebylo přistoupeno k montáži protipovodňových zábran.

V průběhu podvečera se nám přitom podařilo shromáždit dostatek dobrovolníků, kteří jsou ochotni začít s montáží zábran okamžitě, nicméně zatím to Praze 5 nebylo umožněno,“ dodal starosta Zelený.

V neděli ve 23 hodin na zasedání protipovodňového štábu hl. m. Prahy proto bude starosta Prahy 5 Zelený vybudování zábran požadovat.

Trvám na tom, aby se s montáží zábran začalo nejpozději do dnešní půlnoci. Podle stanoviska pražského magistrátu by to údajně mělo být z hlediska bezpečnosti dostačující, protože protipovodňové zábrany by měly být stavěny v Praze 5 při 3000 m3/s,“ dodal první muž smíchovské radnice.