Praha 5 spouští vlastní internetovou televizi TVP5

12/12/2008

Městská část Praha 5 má vlastní internetovou televizi. Uživatelé ji najdou na internetové adrese www.tvp5.cz. Už od počátku prosince funguje ve zkušebním provozu, pro běžné uživatele bude portál spuštěn v pátek 12.12.2008. Obyvatelé městské části tak mají po časopise Pražská pětka k dispozici další médium „specializované“ na dění v jejich nejbližším okolí.

„Internetovou televizí rozšiřujeme informační zdroje pro naše občany. Diváci se zde budou moci podívat na reportáže o aktuálním dění na Praze 5, na kulturní akce a dozví se tu samozřejmě i o činnosti radnice. Naší snahou je zachytit veškeré dění na Praze 5, aby návštěvníci stránek měli skutečně kompletní přehled o tom, co se na Praze 5 děje, o akcích, které městská část pořádá nebo se jich účastní,“ řekl starosta Prahy 5 Milan Jančík.

Představitelé radnice se touto cestou rozhodli aktivně komunikovat se širokou veřejností a průběžně přinášet zajímavé reportáže z dění na Praze 5. Reportáže jsou natáčeny ze všech událostí od sportu přes kulturu až po aktuální dění v městské části. Do budoucna se na stránkách plánují i přímé přenosy, přibudou také ankety s občany na různá témata.

„Je dobré mít možnost si o věcech přečíst ,ale je ještě lepší moct je i vidět,“ shrnuje hlavní výhodu internetové televize v porovnání s časopisem místostarosta Lukáš Herold. „Naší snahou je, aby byla reportáž na stránkách hned následující den po akci, o které se natáčelo,“ dodává místostarosta.

Reportáže na stránkách www.tvp5.cz budou přibývat každý týden. V současné době jde o zpravodajské reportáže a informace o aktuálních akcích, jejichž stopáž se pohybuje od 40 do 60 sekund. Součástí stránek internetové televize Prahy 5 je také kalendárium chystaných akcí, starší reportáže je možné dohledat v archivu. Redakce TVP5 také ráda přivítá náměty a názory diváků.