Praha 5 se zapojí do měsíce neziskového sektoru

07/09/2007

Městská část Praha 5 se zapojila do kampaně 30 dní pro neziskový sektor. V Praze 5 bude projekt probíhat jeden týden, a to od 1.10. do 6.10.2007 na pěší zóně Anděl, kde bude umístěn informační stan pro prezentaci jednotlivých nestátních neziskových organizací.  Bude vytištěna společná informační brožura s  obsahem stručného představení jednotlivých organizací  a kontaktů.  Další informační materiály si budou rozdávat sami prezentující organizace.

„Akce probíhá v rámci kampaně 30 dní pro neziskový sektor, kdy Praha 5 bude mít jeden týden.  Některé velké organizace, které sídlí v Praze 5 oslaví letos významné výročí založení, např: Společnost člověk v tísni při České televizi  a ADRA slaví 15 let od založení, OSN oslaví 60 let,“ řekla koordinátorka MČ Praha 5 pro neziskový sektor Jitka Matoušková.

Součástí týdne neziskového sektoru bude i přednáška, které se aktivně zúčastni ředitelka UNICEF v ČR Pavla Gomba. Zájemci o pomoc rozvojovým zemím budou moci také zakoupit  od UNICEFu předměty určené pro získání finančních prostředků.

Prezentace činnosti různých nestátních neziskových organizací na jednom místě je významným informačním impulsem směrem k veřejnosti. Organizace si připravily zajímavý program, např. sdružení Berkat bude představovat tradiční kuchyně ze zemí uprchlíků,“ informoval starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.

Rozpis NNO V Informačním stanu a patroni jednotlivých dnů – výběr:

• 1.10. Dům OSN – IC OSN, Český výbor pro Unicef –garant: starosta MČ P5 Milan Jančík, radní hl.m. Prahy Jiří Janeček
  • 2.10. Člověk v tísni, Progressive –  garant: předseda Sociálního výboru Věněk Fořt
  • 3.10. Český helsinský výbor, Bílý kruh bezpečí – garant: zástupkyně starosty Lucie Vávrová,
  • 4.10. proFem – gita – Fórum 50% – garant: zástupkyně starosty Lucie Vávrová
  • 5.10. ADRA – garant:  starosta MČ P5 Milan Jančík
  • 6.10. Romano Dives, Atinghanoi – garant: předsedkyně Etnické komise Eva Kalousová, předseda bezpečnostního výboru ZMČ P5 Milan Kudrys

„Do projektu ještě zapojíme další organizace, které s naší městskou částí dlouhodobě spolupracují,“ dodala Matoušková.

Projekt týden neziskového sektroru v Praze 5 zaštítil radní hl. m. Prahy Jiří Janeček a starosta MČ Praha 5 Milan Jančík. Generálním partnerem  projektu 30 dní pro neziskový sektor je Československá obchodní banka a.s.