Praha 5 se zapojí do Cyklozvonění a podpoří tak Evropský týden mobility

10/09/2013

Z několika míst Prahy včetně Prahy 5 i z okolních obcí vyrazí v sobotu 14. září cyklistické pelotony, které budou směřovat ke stanici metra Opatov. Pražské městské části a okolní obce se tak připojí k Evropskému týdnu mobility a představí svým obyvatelům možnosti cyklodopravy i tipy na výlety do okolí Prahy.

V sobotu 14. září ráno bude akce zahájena cyklojízdou, v rámci které se sjede postupně dvanáct pelotonů, jež odstartují z různých míst Prahy i okolních obcí.

Účastníci z Prahy 5 mají sraz v 8:15 stanice metra Anděl, odjezd je v 8.45 hodin. Trasy v délce 5 až 20 kilometrů povedou po bezpečných cestách, vhodných i pro rodiny s dětmi,“ informuje starosta Miroslav Zelený (UNP), který nad akcí převzal záštitu.

Tradiční akce Pražské cyklozvonění se bude konat už po sedmé. Hlavním organizátorem v letošním roce je Praha 11 a cíl cesty je u stanice metra Opatov, kde na návštěvníky čeká bohatý program, který potěší celou rodinu. K vidění budou například exhibice odvážných skoků na kolech, freestyle nebo testovací dráhy, kde si každý bude moci vyzkoušet jízdu na tandemu či jednokolce. Na nejmenší návštěvníky čekají trampolíny, skákací hrady, projížďky na ponících či divadlo.

Informace o dopravě na kole i bez kola, program akce, místa a časy odjezdů cyklistických skupin najdete na cyklozvoneni.cz.