Praha 5 schválila založení “Informačního centra Praha 5 o.p.s.”

28/06/2007

Podnětem k založení obecně prospěšné společnosti je zájem Úřadu městské části Praha 5 o zlepšení informovanosti obyvatel a návštěvníků MČ Praha 5, turistů a podnikatelů. Záměr vybudovat informační centrum vyplývá již z přijatého programového prohlášení Rady MČ Praha 5.

„Chceme, aby Praha 5 byla moderní, dynamická a informovala o své činnosti a také o projektech či programech, které připravuje, podporuje nebo je na území městské části chystají jiné subjekty“ informoval starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.

K tomuto účelu bude společnost poskytovat obecně prospěšné služby ve prospěch městské části formou vytváření, zpracování, řízení a rozvíjení projektů, které informovanost zlepšují. Tyto služby budou poskytovány za stejných podmínek právnickým a fyzickým osobám, příspěvkovým organizacím, jakož i orgánům státní správy, působícím zejm. v oblasti informatiky, turistického ruchu, kultury, sportu, vzdělání, životního prostředí, sociálních služeb, evropské integrace, bezpečnosti, integrace zdravotně postižených a národnostních menšin, protidrogové prevence, rozvoje občanské společnosti, výstavby a územního rozvoje, dopravy a dalším subjektům, které projeví zájem o tyto služby.

„Informační centrum Praha 5 bude v plné míře akceptovat zásady moderního řízení v duchu efektivní veřejné správy. Obecně prospěšná společnost je velmi úspěšnou právní formou organizace při získávání grantů, které budou součástí vícezdrojového financování nákladů na svou činnost,“ říká radní MČ Praha 5 pro PR a media Michal Šesták.

Koncepce informačního centra vychází z potřeb městské části v rámci moderního řízení toků informací a moderních služeb pro občany, návštěvníky, turisty i podnikatele. Bude přinášet jednak nové služby, které v současné době Městské části Praha 5 chybí, ale bude rovněž propojovat stávající informační toky, propagovat již fungující služby a celkově tak napomáhat vytváření synergických efektů v oblasti využívání informací a služeb v Městské části Praha 5.

Cíloví odběratelé služeb Informačního centra Praha 5 budou turisté, občané Prahy 5, návštěvníci Prahy 5 a Městská část Praha 5.