Praha 5 půjčí Lipencům na tělocvičnu

18/06/2009

Městská část Praha – Lipence dostane od Městské části Praha 5 půjčku ve výši 6 000 000,- Kč na dostavbu tělocvičny, kterou místní škola doposud nemá. Rozhodlo o tom Zastupitelstvo MČ Praha 5 na zasedání 11.6. 2009. Lipence by měly půjčku splatit do roku 2015.

„Situace v Lipencích je pro tamní školu neúnosná,“ říká starosta Prahy 5 Milan Jančík. „Jsem přesvědčen, že by se měli městské části navzájem podporovat a jsem rád, že můžeme opět podat pomocnou ruku,“ dodává.

S žádostí o finanční pomoc se na ÚMČ P5 obrátil starosta Lipenců Michal Popek. Děti navštěvující zdejší základní školu, která jako jediná v Praze nemá vlastní tělocvičnu a žáci tak musejí tak v rámci výuky dojíždět MHD na Zbraslav do komerčně pronajímaných prostor. Financovat sportovní výuku pro dvě stě žáků lipenecké školy je však dlouhodobě neúnosné.

Lipenecká tělocvična se začala stavět v roce 2008, ovšem i přes podporu magistrátu je třeba v současné době dofinancovat skoro 12 milionů korun. Městská část Praha 5, která už v roce 2002 pomohla Lipencům darem dvou milionů korun, hodlá prostřednictvím místní samosprávy pomáhat dále tam, kde je toho nejvíc potřeba.