Praha 5 potřebuje více multifunkčních sportovišť

Praha 5 chce nabídnout široké sportující veřejnosti k využití co nejvíce multifunkčních sportovních ploch. Takových míst má ovšem městská část nedostatek a je žádoucí vystavět další.

 „My jsme identifikovali několik prostor, kde by bylo žádoucí sportoviště vystavět. Prvním z nich je Hořejší nábřeží. Byl bych rád, kdyby se tam podařilo vystavět plochu, která přes léto bude sloužit na házenou, basketbal, vybíjenou, nebo třeba jen k pobíhání dětí a v zimě by tam bylo kluziště a hrál se tam i hokej. Trochu mě šokovala cena takového areálu, rozpočtář ji spočítal na zhruba 30 milionů, ale snažím se hledat konkurenční nabídky, abychom dokázali reálně popsat, kolik by ta multifunkční plocha měla stát,“ uvedl k jednomu u plánů na budování sportovišť radní David Dušek (STAN), který spolupracoval i s Jiřím Holečkem mladším a k hokeji získal osobní vztah a přivedl k tomuto sportu i svého syna. Proto se rozhovor stočil i na zimní stadion na Nikolajce, jehož stav už není příliš vyhovující a potřeboval by investice.

„Nikolajka má, bohužel, v novém metropolitním plánu ustoupit výstavbě bytového domu. To by nás dost mrzelo. My bychom byli raději, kdyby se nám Nikolajku podařilo získat v budoucnu zpět, máme takový záměr, nemohu předesílat, zda se nám to podaří. V momentě, kdy by se podařilo udržet stávající územní plán, je velká šance, že majitelé budou rozvíjet ten zimní stadion, nebo ho prodají, spíš než uvažovat o tom, že tam budou realizovat bytovou výstavbu,“ upřesnil ke snaze o záchranu Nikolajky radní Dušek.

Dalším tématem se stal význam partnerství městské části se zahraničními městy. „Máme města, která mají určité zkušenosti, jsou dejme tomu rozvinutější, pak jsou naopak města, která nejsou na naší úrovni, a těm zase můžeme pomoci my,“ vysvětluje radní David Dušek, do jehož kompetence patří dále i podpora podnikání. „Já si myslím, že z pohledu státu podnikatelům nejlépe pomůžete tím, že jim nepřekážíte v cestě,“ definoval svůj pohled na zásahy do podnikatelských aktivit radní David Dušek s tím, že je na místě pomáhat vývoji mladých firem a reflektovat zájmy veřejnosti.

Na závěr rozhovoru došlo i na pozvání k setkávání v příjemných kavárnách Prahy 5 i ke sportu, třeba k bruslení na kluzišti přímo v srdci Smíchova.
Kluziště se nachází na části parkoviště za kostelem sv. Václava a je otevřeno až do 1. března 2020 od 10 do 21 hodin. Bruslení je po celou dobu provozu zdarma.