Praha 5 pořádá výstavu dětských knih

02/06/2010

MČ Praha 5 zve všechny děti i jejich rodiče 2. června v 18:00 na zahájení výstavy „Knižní šampioni“. Expozici dětské literatury doplňují dětské ilustrace, které vznikly ve výtvarné soutěži Polského institutu v Praze „S drakem v Krakově“.

K vidění budou na této netradiční výstavě dětské knihy, oceněné v mezinárodních soutěžích Cena Astrid Lindgrenové a Cena Bologna Ragazzi, tedy to nejlepší, co se v této oblasti v poslední době objevilo. Knižní výstavu doprovází ilustrace dětí oceněných v rámci veletrhu Svět knihy Praha 2010 ve výtvarné soutěži Polského institutu v Praze „S drakem v Krakově“, inspirované nejznámější polskou legendou o drakovi z krakovského hradu Wawel.

Celá akce je součástí projektu Rosteme s knihou, který se snaží propagovat četbu mezi dětmi a mládeží. Na vernisáži o tématu promluví PhDr. Dana Kalinová, ředitelka společnosti Svět knihy a propagátorka projektu. Zahájení výstavy doprovází hudbou a zpěvem děti z pěveckého souboru základní umělecké školy Štefánikova.

Výstava potrvá do 30. června 2010 a návštěvníci si ji budou moci prohlédnout od úterý do čtvrtka od 10:00 do 18:00 a od pátku do neděle od 13:00 do 18:00.

Městská část Praha 5 zprovoznila nové internetové stránky Galerie Portheimka, kde naleznete veškeré informace související s galerií.