Praha 5 pomůže obcím zasaženým povodní

01/07/2009

Radní MČ Praha 5 na svém zasedání 30. 6. 2009 rozhodli o poskytnutí finanční pomoci lidem zasaženým povodní v červnu 2009. Podpora se bude týkat dvou vybraných obcí a občanského sdružení ADRA.

„Jsem přesvědčen, že pomoc musí být rychlá a účinná. My jsme na Smíchově povodně zažili a víme, co voda dokáže. Obce si přeci musí navzájem pomáhat,“ vyjádřil se starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.

„S občanským sdružením ADRA naše městská část Praha 5 dlouhodobě spolupracuje. ADRA získala na pomoc obětem povodní částku 49.000,- Kč. Stejné částky byly poskytnuty obcím Bernartice (u Javorníka) a Stará Červená Voda,“ řekla radní Jitka Matoušková.

ADRA pomáhá jak při mimořádných událostech (živelné pohromy, válečné konflikty apod.), tak při realizaci dlouhodobých rozvojových projektů (podpora vzdělání, zaměstnanosti atd.). Jejím základním posláním je pomoci lidem v nouzi tak, aby byli schopni převzít kontrolu nad svými vlastními životy a mohli co nejlépe využívat ty zdroje, které mají k dispozici.