Praha 5 podpořila sbírku na pomoc seniorům

24/03/2010

MČ Praha 5 se zapojila do charitativního projektu společnosti Sodexo Pass ČR nazvaného „Pomoc seniorům“. Finanční prostředky získané touto sbírkou budou použity ke zvýšení kvality života seniorů v deseti vybraných domovech seniorů a léčebnách dlouhodobě nemocných v České republice. Poměrnou část výtěžku určenou pro městskou část obdrží Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5.

Jsem velmi rád, že se městská část rozhodla zapojit do tohoto charitativního projektu a tímto způsobem přispěla ke zvýšení kvality života seniorů v Praze 5,“ řekl starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.

Finanční prostředky byly shromažďovány například darováním stravenek a poukázek Sodexo Pass, nákupem dárkových krabiček nebo darováním finančních prostředků z proplácených poukázek, které věnovali obchodní partneři Sodexo Pass.

Spolupráce městské části a Centra sociální a ošetřovatelské pomoci je již dlouhodobě na velmi dobré úrovni. Velmi si vážíme práce, kterou tento tým odvádí. Proto jsme se rozhodli podpořit právě jejich činnost,“ sdělila místostarostka Lucie Vávrová, do jejíž kompetence sociální oblast patří.

Sbírka probíhala od 1. 10. do 31. 12. 2009. Do projektu se zapojil také Pardubický a Ústecký kraj, Kraj Vysočina a Asociace poskytovatelů sociálních služeb.