Praha 5 podpoří hasičskou stanici v Jinonicích

11/11/2015

Rada městské části Praha 5 schválila žádost Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy o finanční příspěvek v celkové výši 130 000 Kč na vybavení pro stanici HS 7 v Jinonicích.

Uvedenou částku chtějí hasiči použít na opravu tréninkové věže, dveřních částí a doplnění vybavení stanice, která zajišťuje požární bezpečnost MČ Praha 5. Zdejší lezeckou věž využívají k výcviku také strážníci Městské policie hlavního města Prahy.

„Hasičský záchranný sbor je jednou ze základních složek integrovaného záchranného systému. Jeho základním posláním je chránit životy a zdraví obyvatel a majetek před požáry a poskytovat účinnou pomoc při mimořádných událostech,“ komentoval radní MČ Praha 5 Viktor Čahoj (TOP 09).