Praha 5 podpoří další vzdělávání učitelů

30/09/2009

Rada MČ Praha 5 schválila předložený návrh vzdělávacích akcí pro pedagogy mateřských a základních škol zřizovaných MČ. Kurzy budou realizovány v posledním čtvrtletí roku 2009. Touto akcí navazuje MČ P5 na úspěšný projekt JPD.

„Investice do vzdělání se vyplatí vždy a pro pedagogy, kteří své vědomosti předávají dále, to platí dvojnásob,“říká starosta JUDr. Milan Jančík. „Finanční podpora těchto kurzů je velmi efektivním nástrojem pro zvyšování kvalifikace učitelů na nižších stupních škol,“ dodává.

Účast na kurzech je průběžně sledována, po jejich skončení se výsledky frekventantů hodnotí, především se zohledňuje přínos dílčích kurzů pro jednotlivé pedagogy. Výuka probíhá v DYS-centru Praha a v Učitelském centru- všechny vzdělávací akce těchto institucí jsou akreditovány MŠMT ČR.

„Další vzdělávání pedagogů hodnotí radnice jako velmi důležité,“ komentuje projekt zástupkyně starosty Mgr. Lucie Vávrová. „Úroveň kurzů i lektorů v projektu je frekventanty velice dobře hodnocena,“ doplňuje.

Programy na následné vzdělávání jsou mezi pedagogy MŠ a ZŠ velmi vyhledávané a MČ Praha jejich financováním dlouhodobě výrazně přispívá ke zkvalitnění procesů výuky v těchto institucích.