Praha 5 opraví mateřským školkám hřiště

03/09/2009

MČ Praha 5 schválila investici 3 800 000,- Kč na opravu stávajících dětských hřišť u mateřských a základních škol. Zároveň při MŠ U Železničního mostu vznikne díky těmto financím hřiště úplně nové.

„Jsme jedna z městských částí, která na svých hřištích nabízí bezpečné a kreativní herní prostředí, které napomáhá správnému fyzickému a duševnímu rozvoji dětí. Některá dětská hřiště při MŠ a ZŠ zastarávají, v platnost vešly nové bezpečnostní směrnice a zařízení jsou častým užíváním samozřejmě opotřebená,“ řekl starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.

„Repasovaná hřiště děti určitě nadchnou, nové vybavení bude opravdu atraktivní. Snažíme se, aby děti měli velké množství různých herních aktivit, variabilitu, napětí, výzvy k výkonům a prozkoumávání, kreativitu,“ dodává místostarostka Lucie Vávrová.

„V rámci přestaveb budou zároveň na hřištích provedeny úpravy zeleně, proběhne nejen stříhání stromů a keřů, ale také vysazování nových dřevin, které budou tvořit obvodový plášť hřišť,“ vyjádřil se místostarosta Petr Horák.

V prvním sledu budou rekonstruována hřiště u školek Nad Palatou a Renoirova a u základní školy Chaplinovo náměstí. Děti budou moci využít pružinová houpadla, houpačky, skluzavky, prolézačky a dokonce celé sestavy s herními domky. Všechny atrakce budou společně s ostatním vybavením areálů certifikovány podle nejnáročnějších bezpečnostních norem.