Praha 5 odmítá spekulace ohledně Mateřské školy a Jeslí Tréglova

03/10/2007

Městská část Praha 5 důrazně odmítá spekulace ohledně Mateřské školy a Jeslí v Tréglově ulici na Barrandově.

Městská část apeluje na zástupce petičního výboru, aby nepodávali zkreslené informace nebo domněnky, které se nezakládají na pravdě. Zároveň žádá zástupce hromadných sdělovacích prostředků, aby informovali objektivně a nepodléhali spekulativním informacím, a to zvlášť v případech, kdy zástupci vedení městské části jednoznačně sdělí postup a záměry obce.

Starosta MČ Praha 5 s důrazem prohlásil, že budova, kde tyto instituce působí, zůstane v majetku městské části a nebude se prodávat, jak se v tisku vyjádřila zástupkyně petičního výboru Jitka Kendíková.

Městská část Praha 5 vnímá podobné výroky velmi citlivě a celé věci, která není definitivně rozhodnuta a jednání jsou na samém začátku, více než pozitivně tak negativně přispívají.

Městská část Praha 5 je ochotna vést konstruktivní, férový a otevřený dialog, avšak pouze za předpokladu, že informace sdělené veřejnosti a médiím budou korespondovat s dohodnutými fakty.

Včerejší schůzka přinesla tato fakta:

• Jednání ve vrcholných orgánech městské části ohledně MŠ a jeslí v Tréglově ulici se na dva měsíce odloží
  • Praha 5 chce činnost v budově zachovat, avšak jinou právní formou
  • Praha 5 shromáždí dohodnuté informace o populační prognóze, počtu dětí na Barrandově a případně jaké školné jsou rodiče ochotni platit
  • Uskuteční se další setkání s rodiči a pracovníky školy za dva měsíce
  • Objekt nechce a nebude MČ Praha 5 prodávat a zůstane v jejím majetku