Praha 5 obnovuje schránky důvěry

21/01/2009

MČ Praha 5 rozhodla o obnovení tzv. schránek důvěry. Jde o zabezpečené boxy, do kterých mohou občané vkládat nejen nalezené doklady či dokumenty, ale zároveň i jejich prostřednictvím upozorňovat na protiprávní stavy či porušování veřejného pořádku. Celkem pět schránek budou pravidelně vybírat příslušní pracovníci městské policie, po pečlivém setřídění pak jejich obsah poputuje k příslušným úřadům.

„Se schránkami důvěry jsou v obcích, kde už tato služba funguje, velmi dobré zkušenosti. Vnímám proto tento projekt jako další prostředek přispívající k pohodlné a bezproblémové komunikace občanů s příslušnými orgány,“ vyjádřil se na adresu projektu starosta MČ P5 Milan Jančík.

Boxy budou umístěny na frekventovaných místech, což povede k jejich efektivnějšímu využívání. Jejich instalaci doporučil i Bezpečnostní výbor Zastupitelstva MČ.

Rada MČ P5 prozatím navrhla umístění na těchto místech:

• Informační středisko MČ P5 na Poliklinice Barrandov
  • Musílkova 1 (zastávka MHD Kavalírka)
  • U Šalamounky 2 (u hřbitova Malvazinky)
  • Arbesovo náměstí 13
  • Ostrovského 2 (nedaleko nádraží Na Knížecí)

Tento krok by měl také ulehčit agendu městské policii, pro které je hromadné vyřizování nálezů daleko efektivnější. Podle údajů místních služeben jsou nejčastějšími nálezy občanské a řidičské průkazy.