Praha 5 obdržela protipovodňové zábrany a zahájila jejich instalaci

03/06/2013

Městská část Praha 5 se dočkala dodání protipovodňových zábran a byla zahájena jejich instalace v lokalitě od Železničního mostu směrem k Palackého mostu a dále na Janáčkovo nábřeží.

Instalace protipovodňových opatření si vyžádá dopravní omezení. V tomto okamžiku byla uzavřena Strakonická ulice a Hořejší nábřeží ve směru do centra. Doprava je odkláněna ulicí u Královské louky do ulice Nádražní.

Starosta Prahy 5 Zelený zatím evakuaci nevyhlásí

Podle prognózy hydrometeorologů se neočekává výrazné zvýšení průtoku Vltavy v nočních hodinách. „V případě, že průtok Vltavy nepřekročí hodnotu 3400 m3/s, což se v tomto okamžiku nepředpokládá, nepřistoupím k připravené evakuaci,“ sdělil starosta Prahy 5 Ing. Miroslav Zelený (UNP). Protipovodňový štáb Prahy 5 znovu zasedne o půlnoci. Od úterních 05:00 hodin dojde na území MČ Praha 5 k dalším omezením veřejné dopravy. Více informací viz přiložená mapa v příloze.

Přílohy ke stažení