Praha 5 nabídne hřiště pro plážové sporty a trénování reprezentačních týmů ČR

Plážové pískové hřiště pro sportovní volnočasové aktivity včetně mobilního zázemí vznikne nově v Jinonicích, nedaleko budoucí Radlické radiály. Rada městské části Praha 5 schválila pronájem nevyužívaného pozemku pro Svaz plážových sportů.

 

Přestože se téměř zapomenutý pozemek nachází v místě, které se v budoucnu promění ve staveniště dlouho očekávané Radlické radiály, městská část Praha 5 usiluje o jeho smysluplné využití, a proto se rozhodla jej veřejnosti nabídnout právě ke sportovním aktivitám.

„O pronájem projevila zájem nezisková společnost Svaz plážových sportů. Smlouvu jsme uzavřeli do konce roku 2021 s tím, že je možné ji později prodloužit,“ vysvětluje místostarosta městské části Praha 5 Martin Damašek (TOP 09). Účelem pronájmu je dočasné využití doposud zanedbaného veřejného prostoru, který aktuálně nikomu neslouží. „Svaz plážových sportů dle smlouvy nebude hřiště dále pronajímat, ani za pořádané akce vybírat vstupné,“ doplňuje radní Prahy 5 David Dušek (STAN).

Součástí nabízených sportovních aktivit bude vytvoření členského beach kroužku pro děti a dospělé s možností využívat prostor pro individuální a skupinové tréninky plážového fotbalu. „Hřiště bude Svazem využíváno pro plážové sporty a trénování reprezentačních týmů, nicméně naší podmínkou bylo umožnit vstup zdarma pro žáky škol zřizovaných Prahou 5,“ uvádí Martin Damašek. V dopoledních hodinách tak bude hřiště sloužit dětem z našich škol.

Nájemce nejdříve vyčistí plochu od náletových porostů, upraví škvárový povrch a postaví mobilní oplocení. Následně hřiště pokryje geotextilií a zasype pískem. Součástí hřiště bude mobilní zázemí – šatny, WC, sprchy a sezení pro diváky.

Smlouva je mezi pronajímatelem a městskou částí uzavřena tak, aby do budoucna nijak neomezila realizaci projektu Radlické radiály. „První sportovci mohou dorazit ještě v průběhu srpna, jakmile budou veškeré úpravy na hřišti dokončeny,“ uzavírá David Dušek.