Praha 5 má vlastní logo

22/05/2007

Městská část Praha 5 má vlastní logo. Doposud měla MČ Praha 5 svůj znak a prapor. Nové logo má přispět k lepší identifikaci občanů s městskou částí. Postupně se začne objevovat na tiskových materiálech radnice, úředních dokumentech, obálkách, pozvánkách a blahopřáních.

„Logo je novou identifikační značkou městské části. Logo je nadčasové obsahem i formou a je aktivní součástí dobré a jasné komunikace úřadu městské části s veřejností, tedy součástí služby veřejnosti,“ říká zástupce starosty Městské části Praha 5 Lukáš Herold.

Radnice si nechala zpracovat jednotný vizuální styl, kterým bude prezentovat všechny své aktivity. Cílem Prahy 5 je vytvořit situaci, aby lidé jednoznačně věděli, za co radnice zodpovídá, co má ve své správě. Díky vytvoření loga se může znak městské části užívat jen pro slavnostní příležitosti. Užívání znaku na běžných věcech bylo nepraktické z hlediska grafické náročnosti, je plnobarevný a každodenní používání vyžaduje něco jednoduchého.

„Nyní jsme na začátku a musíme stejně dobře zvládnout i použití loga v praxi .Věřím, že stejně vřele jako představitelé obce logo přijmou i obyvatelé Prahy 5 a stane se významným faktorem v harmonizaci prostředí Prahy 5,“ informoval starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.

MČ Praha 5 věří, že se nové logo stane stejně integrální součástí městské části jako se staly loga hl. m. Prahy či Středočeského kraje. S nejlepšími návrhy na logo se budou obyvatelé Prahy 5 seznámit od 5. do 15. června ve výstavní síni MČ Štefánikova 13, 15.

„Logo městské části vychází z tvaru číslice pět. Ta je stylizována tak, aby vytvářela přátelskou tvář s laskavým úsměvem. Logo symbolizuje komunikační strategii Městské části Praha 5- jsme úřad pro naše obyvatele, chceme být k Vám vstřícní a otevření, naším cílem je úsměv na Vaší tváři. Jsme čtvrtí usměvavých lidí,“ říká k návrhu profesor Rostislav Vaněk, vedoucí Ateliéru grafického designu a vizuální komunikace Vysoké školy umělecko-průmyslové v Praze.

Ta byla oslovena, aby soutěž pro městskou část zorganizovala. Rada MČ Praha 5 vybírala ze 17 návrhů žáků VŠ UMPRUM. Autorem vítězného návrhu je student Libor Jelínek, který mimo jiné uspěl i v soutěži na logo Městské knihovny v PraZe nebo Českých radiokomunikací.