Praha 5 má novou školku. V září do ní může nastoupit 72 dětí

MČ Praha 5 v září otevře novou mateřskou školu v rezidenčním a kancelářském komplexu Waltrovka v Jinonicích. Nově postavenou školku předala zástupcům MČ Praha 5  ve středu 20. 5. 2020 společnost Penta Real Estate, v září může do čtyř tříd nastoupit celkem 72 dětí.

Jedná se o detašované pracoviště Základní a mateřské školy Tyršova, zápisy dětí již proběhly a nyní školku začneme vybavovat,“ uvedla starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková. „Školka je moderně koncipovaná a bude mít jistou exkluzivitu, kterou lze spatřovat v tom, že ve třídách bude maximálně 18 dětí, což umožní individuálnější přístup a péči,“ doplnila starostka.

Penta s výstavbou školky počítala již v plánech rezidenční části Waltrovky. MČ Praha 5 má školku se zahradou zdarma v pronájmu na 15 let a zvažuje odkup objektu i zahrady.

 

Zleva: místostarosta Tomáš Homola, starostka Renáta Zajíčková, ředitelka Základní a mateřské školy Tyršova Soňa Přibylová Hasenkopfová a předseda Školského výboru ZMČ Martin Damašek

Zleva: Ing. Petr Palička (Penta), starostka Renáta Zajíčková a Ing. David Musil PhD. (Penta) při podpisu smlouvy o výpůjčce