Praha 5 je poškozena, podala trestní oznámení

14/06/2007

Následně po interním prověření potřebných skutečností podal starosta ve spolupráci s advokátní kanceláří trestní oznámení na neznámého pachatele a pověřil advokátní kancelář zastupováním městské části v trestním řízení.

Podklady, o které Policie ČR prozatím požádala, jí byly městskou částí neprodleně poskytnuty. Dále byla prověřena dosavadní interní metodika při nakládaní s prostředky městské části správními firmami. Rovněž byly přijaty kroky směřující k ukončení spolupráce s touto správcovskou firmou. Vzniklá škoda, která je odhadována až do výše 17,8 mil. Kč, bude městskou částí vymáhána soudní cestou.

Městská část Praha 5 je poškozeným.

Starosta neprodleně pověřil tajemníka ÚMČ Praha 5 sestavením pracovní skupiny, která prověří celou záležitost a připraví taková opatření, aby důsledkem bylo v budoucnu zamezení možnosti opakování této situace ve všech správních firmách.

O aktuálním výsledku vyšetřování nebyla městská část ze strany Policie ČR prozatím informována.