Praha 5 je druhá nejlepší v komunikaci

04/06/2008
Starosta MČ Praha 5 Milan Jančík dnes převzal na setkání s novináři od project managera Lucie Slaukové z firmy Westminster ocenění MČ Praha 5 za kvalitní komunikaci při informování občanů městské části. Vyplynulo to z výsledků šetření European Monitor of Government Communications (EMGC), které byly zveřejněny na konferenci Komunikace ve veřejném sektoru. Projekt hodnotil pražské a brněnské městské části odděleně. Městská část Praha 5 se umístila na druhém místě. První místo si odnesla MČ Praha 6 a na pomyslný stupínek ještě vystoupila třetí MČ Praha 7.
„Toho ocenění si velice vážím. Praha 5 se vždy snažila ve všech směrech o co nejlepší komunikaci s občany naší městské části. Byli jsme například průkopníky bezdrátového internetu pro všechny – Bezdrátová Praha 5,“ vyjádřil se starosta Milan Jančík. „Navíc od začátku června funguje na internetových stránkách Infocentra MČ Praha 5 www.infopraha5.cz nová rubrika „Kalendář akcí“. MČ Praha 5 tak reaguje na poptávku této služby a vychází vztříc nejen pořadatelům různých akcí, ale také třeba školám a sdružením, které pořádají na území městské části Praha 5 akce pro veřejnost.“
Projekt EMGC monitoruje úroveň komunikace institucí veřejné správy v České republice. Letos se

uskutečnil podruhé. Podle letošních výsledků má 65 procent institucí vlastní tiskový odbor, 34 procent zaměstnává tiskového mluvčího a 51 procent vydává pravidelně tiskové zprávy. Výzkum rovněž sledoval, zda mají úřady takzvaný jednotný vizuální styl. Ukázalo se, že téměř polovina má jednotnou grafickou úpravu pro tiskové materiály, 65 procent úřadů si dokonce nechalo navrhnout vlastní logo.