Praha 5 je druhá nejlepší v komunikaci

04/04/2008

MČ Praha 5 je druhá nejlepší v informování obyvatel a návštěvníků. Vyplývá to z výsledků šetření European Monitor of Government Communications (EMGC), které byly zveřejněny na konferenci Komunikace ve veřejném sektoru. Mezi ministerstvy se nejlépe umístilo ministerstvo dopravy, mezi krajskými úřady Zlínský kraj. V kategorii státní instituce zvítězila v šetření Akademie věd společně s Energetickým regulačním úřadem a Českým statistickým úřadem. Projekt hodnotil pražské a brněnské městské části odděleně.

Městská část Praha 5 se umístila na druhém místě. První místo si odnesla MČ Praha 6 a na pomyslný stupínek ještě vystoupila třetí MČ Praha 7.

„Praha 5 se vždy snažila ve všech směrech o co nejlepší komunikaci s občany naší městské části. Byli jsme například průkopníky bezdrátového internetu pro všechny – Bezdrátová Praha 5,“ vyjádřil se starosta Milan Jančík.

„Stále se mění a rozvíjejí způsoby komunikace. Ta je důležitou součástí výkonu státní správy a také jednou z našich priorit,“ uvedl radní MČ Praha 5 Michal Šesták.

Projekt EMGC monitoruje úroveň komunikace institucí veřejné správy v České republice. Letos se uskutečnil podruhé. Podle letošních výsledků má 65 procent institucí vlastní tiskový odbor, 34 procent zaměstnává tiskového mluvčího a 51 procent vydává pravidelně tiskové zprávy. Výzkum rovněž sledoval, zda mají úřady takzvaný jednotný vizuální styl. Ukázalo se, že téměř polovina má jednotnou grafickou úpravu pro tiskové materiály, 65 procent úřadů si dokonce nechalo navrhnout vlastní logo.

Odborná porota navíc vyhlásila nejzdařilejší komunikační projekty, které úřady realizovaly v uplynulém roce. Ocenění si odnesl například Pojízdný úřad městské části Praha 10, projekt Otevřená věda, který Akademie věd zaměřila na středoškolské pedagogy, či kurzy znakové řeči pro úředníky pořádané ostravským magistrátem.