Praha 5 hledá způsob jak naložit s motolskou skládkou

Pozemky motolské skládky v roce 2004 pronajalo bývalé vedení radnice Prahy 5 společnosti EkoMotol CZ. Ta ji měla rekultivovat a proměnit ve sportovní a odpočinkový areál. Místo toho však firma nekontrolovatelně navážela další nebezpečný odpad.

V současné době jsme těsně před podáním trestního oznámení na neplnění smlouvy na společnost EkoMotol. Stav skládky, dle analýzy rizik, která byla v roce 2017 přijata, říká, že zemina je kontaminovaná,” řekl Praha TV Martin Slabý, místostarosta MČ Praha 5.

Městská část nyní hledá způsob, jak nejlépe vyřešit problém se skládkou. Odtěžení a odvoz kontaminované zeminy vyjde zhruba na půl miliardy korun. Radnice proto požádá o finance jak MHMP tak i Ministerstvo životního prostředí ČR.

• Reportáž Praha TV na dané téma můžete zhlédnout zde.