Praha 5 chce zrušit herny

02/09/2010

Rada městské části Praha 5 chce výrazně omezit provozování výherních hracích automatů na území městské části. Toto omezení se dotkne 45 heren. Jedná se o další posun v omezování sociálně škodlivých jevů spojených s touto oblastí zábavního průmyslu.

Chystá se výrazné omezení stávajících výherních hracích přístrojů v rámci připomínkového řízení k nově připravované vyhlášce hlavního města,“ říká místostarosta Lukáš Herold. „S výherními automaty se pojí sociálně-patologické jevy. Vedení městské části si uvědomuje palčivost těchto problémů, které trápí obyvatele městské části a náš postoj k provozování výherních hracích automatů je proto výrazně negativní,“ dodává.

Radnice Prahy 5 proto chce omezit provoz heren s non-stop provozem. Herny by měly být v provozu nejdéle od 10.00 do 22.00 hod. Od omezení otevírací doby těchto provozoven si radnice slibuje snížení kriminality, a také vyřešení problémů s rušením nočního klidu.

Návrh MČ Praha 5 by se měl dotknout i dalších provozoven, které nejsou přímo hernami, ale výherní

hrací automaty jsou v nich také k dispozici. V těchto zařízeních by měly být výherní automaty provozovány pouze od 18.00 do 24.00.