Pracovníci pražské ZOO vypustili na Dívčích hradech divoké koně Převalského. Přikrmování zvířat je zakázáno

20/04/2021

Pražané mají od včerejšího dne možnost pozorovat stádo divokých koní Převalského na třech vyhlídkách na rozsáhlé pláni nad Zlíchovem. Pražská ZOO bude mezitím přestavovat jejich stáje.

Chovatelé divokých koní přitom žádají veřejnost, aby lidé koně v žádném případě nepřikrmovali. Divoká zvířata by to mohlo ohrozit na životě. Čtyři klisny, Lana, Gruhe, Xicara a Khamiina si podle chovatelů bohatě vystačí spásáním vegetace, což by mohlo zároveň přispět k obnově flory a rozšíření původních společenstev.

Koně Převalského. Zleva Tomáš Homola, místostarosta MČ Praha 5 (STAN) a Petr Hlubuček, náměstek primátora MHMP (TOP 09 a STAN – Spojené síly pro Prahu). Zdroj: Tomáš Homola.

Koně Převalského. Zdroj: Zoo Praha