Práce na rekonstrukci kontrolního výboru na Praze 5 zahájeny

11/12/2008

Zastupitelé MČ Prahy 5 zvolili na svém 14. zasedání předsedu a část členů kontrolního výboru a to na základě návrhů a jednání předsedů klubů politických stran zastoupených v Zastupitelstvu MČ Praha 5. Kontrolní výbor v novém složení bude mít nakonec 7 členů.

Novým předsedou kontrolního výboru se stala opoziční nezařazená zastupitelka ing. Angela Morávková, místopředsedkyní nezávislá Eva Kalhousová, členy ing. Bohumil Dvořák (ČSSD) a Bc. Jan Hlaváček (ODS). Kandidáti opozice se svobodně rozhodli a kandidaturu nepřijali.

Volná místa jsou stále k dispozici opozičním stranám a my jsme připraveni je zvolit. Snažíme se vyřešit situaci kolem původního nefunkčního kontrolního výboru. Po politické diskusi byla zvolena část členů kontrolního výboru. Považuji za samozřejmost, že funkce předsedy kontrolního výboru byla nabídnuta opozici. Předpokládám, že v novém složení bude tento výbor konečně fungovat“ vyjádřil se starosta Milan Jančík.

„Přes všechny vstřícné kroky koalice si opoziční zastupitelé neodpustili teatrální odchod z jednání zastupitelstva. Naprosto toto jednání nechápu,“ vyjádřil se předseda klubu ODS Herbert Heissler.

Na příštím zastupitelstvu bude také odvolána a jmenována nová tajemnice výboru. Na rozdíl od spekulací, které se objevily v některých médiích, nebyl zrušen kontrolní výbor. Navíc tento postup není v rozporu s žádným zákonem s odvoláním na právní stanovisko: K porušení zákona nedochází, pokud dojde k odvolání byť i všech členů kontrolního výboru, protože tato skutečnost nemá vliv na existenci tohoto výboru zřízeného usnesením zastupitelstva městské části.“ Kontrolní výbor byl ustaven na 1. zasedání ZMČ.