Pozvánka na výstavu minerálů a fosílií v Galerii městské části Praha 5

31/01/2013

Městská část si vás dovoluje pozvat na výstavu s názvem “Tajemství Země”, která vás zavede do světa minerálů, zkamenělin, drahých kamenů a šperků ze sbírek společností DOLMAT (Mgr. Ivan Doležal) a GEMTOP (Jaroslav Dvořák) a která probíhá od 1. 2. do 28. 2. 2013 v Galerii městské části Praha 5 v přízemí budovy radnice ve Štefánikově ulici (vedle bočního vchodu do OC Nový Smíchov).

Vernisáž výstavy pod záštitou starosty Prahy 5 Ing. Miroslava Zeleného a radního Marka Kukrleho se uskuteční v pondělí 4. února 2013 od 16:30.

Výstava představí zejména minerály a fosílie z afrického Maroka a bude doplněna o další expozice. Z Maroka uvidíte ukázky minerálů z více než patnácti lokalit, doplněné fotografiemi a texty, přičemž některé z nich poskytují vzorky světové kvality.

Z fosílií se představí známí maročtí trilobiti z období kambria a devonu, všichni v pravých ukázkách, dále liliice, zuby ještěrů, dinosaurů, žraloků atd. Za hlavní zajímavost výstavy lze považovat unikátní kosterní pozůstatky ještěrů z období svrchní křídy z oblasti marockých fosfátových dolů a hlavně obratle ze suchozemských dinosaurů podobných brontosaurovi z pohoří Vysoký Atlas.

Vzhledem k tomu, že zejména v posledních několika letech je veliký zájem o vše co s dinosaury souvisí, lze tyto exponáty považovat za zcela jedinečné. Výstava bude dále doplněna o expozici vltavínů, představující tento jedinečný tektit a český drahokam nejen z hlediska jeho atraktivního vzhledu, ale i vzniku a výskytu. Chybět nebude ani jantar z Madagaskaru, araukarity, amoniti, ametystové geody, křišťálové drúzy, šperky, drahé kameny a několik Geo-obrazů, které vyrábí firma Dolmat, jako jediná v České republice.

Doufáme, že Vás toto krátké představení jistě zajímavé výstavy zláká k jejímu shlédnutí. A poslední důležitá informace, výstava je prodejní a po jejím ukončení si lze exponáty prostřednictvím firmy Dolmat zakoupit. Přejeme Vám mnoho hezkých zážitků a těšíme se na vaši návštěvu.