Pozvánka na výstavu keramických výrobků pro každodenní použití

04/11/2014

Listopadová výstava v Galerii MČ Praha 5 představí značkové keramické práce občana Prahy 5 Pavla Kváše.

Návštěvníci se seznámí s užitkovou keramikou, která je určena k  běžnému používání v domácnostech a gastronomii. Výrobky nesou punc originality spočívající v barvě a tvarech a v neposlední řadě jsou i sběratelskou záležitostí.

“Hlína doprovází člověka od neolitu až po kosmický věk. Stala se plastickým obrazem jeho vývoje. Byla vždy ochotná a připravená přijmout svěřenou podobu a hlavně byla vždy při ruce. Když prošla žárem ohně, jež prověřil její kvality, ztvrdla a navždy si uchovala tvar, který ji vtiskla lidská ruka,” dodává výrobce Pavel Kváš, který se keramické práci věnuje od roku 1984.

Výstavu je možné navštívit ve všední dny od 12 do 18 hodin.