Pozvánka na vernisáž výstavy 3 x J v Portheimce

13/07/2021

Galerie Portheimka v barokním letohrádku na pražském Smíchově, hostí až do půlky srpna společnou výstavu tří autorů s názvem  „3 x  J“. Vernisáž výstavy proběhne v pátek 16. 7. 2021 od 16.00 h. a v rámci programu vystoupí kapela The Villains.

Jana Krausová – známá česká herečka. Není všeobecně známo, že je také skvělou malířkou a výtvarnicí, která se tomuto umění věnuje celý život. Vystavuje svá díla, hraje v divadle, filmech i v televizních seriálech.

Jitka Halaštová – ač je původní i současnou profesí ekonom, tvoří bez ustání a vyhledává nové polohy vyjádření, bezprostřední a upřímná témata. Svá díla vystavuje v Čechách i na Moravě.

Jan Farkas, původní profesí letecký mechanik, kreslený humor publikuje od roku 1990 ve všech známých českých humoristických časopisech. Na svém kontě má dvě desítky samostatných výstav a řadu výstav společných.

Instalovaná díla zprostředkují různé výtvarné názory, přes figurální a akademické pojetí, vtipné až po téměř naivní a abstraktní umění. I přes různorodost pohledů a technik jednotlivých autorů tvoří výstava harmonický celek. Vzájemný respekt a obdiv spojuje tyto autory a tvoří výstavu velice zajímavou.

Přáním autorů je, aby se návštěvníci odpoutali od starostí, které na ně v posledním roce doléhaly a přenesli se je jiného světa, světa fantazie a umění.

• Výstava 3 x J je k vidění od 3. 7. 2021 do 15. 8. 2021 a koná se pod záštitou místostarosty Lukáše Herolda.
  • Úterý – neděle 13.00 – 18.00.

Výstava 3 x J