Pozvánka na oslavy 70. výročí osvobození Smíchova

07/05/2015

Vážení občané Prahy 5,

jménem starosty městské části Praha 5 Radka Klímy (TOP 09) a radního pro kulturu Petra Hnyka (SZ) zveme vás a vaše rodiny na společnou oslavu sedmdesátého výročí osvobození Smíchova – oslavu našeho života, která se koná 12. května 2015 od 16 hodin do 22 hodin v parku Portheimka.

Přijďte si užít nejen zábavní program s kapelou PROFESSOR, ale také různé aktivity pro rodiny s dětmi. Nebudou chybět soutěže, kreativní dílny a …možná přijde i kouzelník.

Pro ty z vás, kteří se zajímají o 2. světovou válku, je mimořádně do 20 hodin otevřena nová výstava v galerii Portheimka „Praha ve stínu hákového kříže“, kterou připravil Jan Kaplan, autor stejnojmenné knihy. Před kostelem sv. Václava na náměstí 14. října je pak umístěna venkovní expozice výstavy „Paměť národa – Osvobození 70“.

Protože chceme především oslavit život, připravili jsme pro hokejové fanoušky překvapení: projekci přímého přenosu zápasu Mistrovství světa v hokeji 2015 Česko – Švýcarsko.

Před zápasem se podívejte, jak vidí mistrovství naše děti na výstavě v Malé galerii ÚMČ Praha 5 „MS v hokeji aneb jak fandí děti“, která je také otevřena do 20 hodin.

Vstup zdarma.

Na místě stánky s občerstvením.

Těšíme se na vás!