Povodňová situace se mírně stabilizovala, pravděpodobnost evakuace obyvatel Prahy 5 se snížila

03/06/2013

Na základě informací z Protipovodňového štábu hl. m. Prahy by průtok Vltavy měl v ranních pondělních hodinách kulminovat okolo hodnoty 2800 m3/s. Podle vedení městské části Praha 5 by v takovém případě nemuselo dojít k avizované evakuaci obyvatel z oblasti Hořejšího nábřeží a okolí na levém břehu Vltavy.

Vyzýváme občany k zachování připravenosti k případné evakuaci, nicméně podle prognózy meteorologů a informací z protipovodňového štábu by k evakuaci nemuselo dojít. Záleží ale samozřejmě na konkrétní úrovni průtoku vodních toků,“ sdělil starosta Prahy 5 Ing. Miroslav Zelený.

Prosíme občany, aby nadále sledovali web městské části praha5.cz a ostatní komunikační kanály radnice.