Pošta na Barrandově nabízí pohodlnější a rychlejší obsluhu obyvatel Prahy 5

19/10/2012

Ve čtvrtek 18. října slavnostně otevřel  zástupce starosty Prahy 5 Mgr. Patrik Havlíček (TOP 09) nově zrekonstruovanou pobočku České pošty na Barrandově. Ta sídlí na Tilleho náměstí, které je jedním z center této čtvrti s téměř nejvyšší hustotou obyvatel v České republice. Pobočka nově nabízí informační systém pro odbavování klientů, vytyčené diskrétní zóny a vyšší počet přepážek.

Důvodem pro rekonstrukci byl především nevyhovující stav z hlediska čekacích dob na odbavení i nedostatečného zázemí pro zaměstnance.

„Barrandov patří k místům s nejvyšším výskytem obyvatel jak v metropoli, tak i v celé České republice. Snahou radnice Prahy 5 je nabídnout tamním obyvatelům funkčně plnohodnotné zázemí. Do něj jednoznačně patří kromě vzdělávání, kultury a sportu i služby. Modernizace pobočky České pošty na Barrandově do našich záměrů jednoznačně zapadá. Je nutné si uvědomit, že touto pobočkou projde například během Vánoc obrovské množství zásilek,“ vyjádřil spokojenost s rekonstrukcí zástupce starosty Mgr. Patrik Havlíček (TOP 09).

Pobočka pošty na Barrandově funguje již od roku 1988.

Foto: archiv MČ