Posádka dračí lodi Prahy 5 zajela pro charitu velmi slušný výsledek

Tým Prahy 5 letos na závodech dračích lodí Rotary Dragon Boat Charity Challenge 2019 zabojoval a obsadil 16. příčku, což je nejlepší výsledek za posledních šest let! Gratulujeme. Naše posádka se v sobotu 11. května 2019 probojovala do finále C, přičemž třetí rozjížďka na trati 200 metrů jí vynesla již zmíněné 16. místo. Barvy Prahy 5 letos mimo jiné hájili místostarosta Karel Bauer, radní Jan Panenka a Zdeněk Doležal, zastupitelka Marie Aschenbrennerová, zastupitelé Jakub Blažek a Viktor Čahoj.

Již 22. ročník závodů dračích lodí Rotary Dragon Boat Charity Challenge se v Praze již tradičně konal v areálu Žlutých lázní, zúčastnilo se ho celkem 30 posádek.

Jde o charitativní závod, jehož cílem je získat finanční prostředky ze startovného pro tři charitativní neziskové organizace, kterými letos byly Naše dítě, Život 90 a Výbor dobré vůle Olgy Havlové.

MČ Praha 5 se dračích lodí aktivně účastní s vlastním týmem již od roku 2013, letos se jelo pod záštitou starosty Daniela Mazura a místostarosty Karla Bauera, do jehož gesce patří mimo jiné oblast sportu.

  • Kompletní výsledky letošního charitativního závodu najdete zde.

Speciální poděkování patří pivovaru Smíchov za dodané “iontové nápoje”, které po závodě ocenila vyčerpaná, ale šťastná posádka (v žádném případě nešlo o doping…).

Dlužno dodat, že závod samotný se odjel za bouřlivého povzbuzování diváků a nikdo netušil, že se strhne opravdová bouře, která v sobotu zasáhla Žluté lázně – více najdete zde.

Fotoreportáž ze závodu:

Nejdůležitější osoba je bubeník (Lukáš Havel) – udává rytmus (tak razantně, že zlomil paličku).

Před startem…

Důležitá divácká kulisa a podpora.

Program byl připraven i pro děti.

Potřebné  zázemí.

Náš tým.

Oceňování vítězů…RC Stare mesto, čas 00:49.490