Podnikatelem roku v Praze 5 je uzenář František Kratochvíl

20/12/2008

Podnikatelem Prahy 5 pro rok 2008 byl vyhlášen uzenář František Kratochvíl, majitel firmy Smíchovské uzeniny. Poprvé letos pátá městská část udělila cenu také v kategorii živnostník roku. Stal se jím Stanislav Hanek, majitel obchodu s potravinami. Vyhlášení proběhlo v rámci Dne podnikatelů, který se uskutečnil 19. prosince v paláci Austria.

Na Praze 5 proběhl již třetí ročník této soutěže, vyhlášené Městskou částí Praha 5, Obvodní hospodářskou komorou Praha 5 a Hospodáři Praha o nejlepšího podnikatele „Podnikatel Prahy 5 roku 2008“. Letošní ročník byl rozšířen o cenu Poštovní spořitelny pro nejlepšího živnostníka Prahy 5.

„Snažíme se podporovat a rozšiřovat služby pro podnikatele na naší městské části. Naše Podnikatelské centrum se stalo již tradičním místem jejich setkávání,“ řekl starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.

“Letos jsme, stejně jako v předchozích ročnících, obdrželi velké množství tipů na vítěze soutěže. Abychom ocenili přínos drobných podnikatelů, rozhodli jsme se vyhlásit samostatnou kategorii Živnostník Prahy 5,” uvedl radní městské části Aleš Kohout.

Nominace do soutěže mohli lidé posílat e-mailem nebo prostřednictvím lístků, které byli k dispozici v Podnikatelském centru v Praze 5. Deset vylosovaných hlasujících získalo knižní odměny v hodnotě 20.000 korun. Nominovanými mohli být fyzické nebo právnické osoby, které mají sídlo v pátém pražském obvodu.