Počet stížností občanů klesl v minulém roce meziročně o polovinu

28/03/2011

Úřad MČ Praha 5 zaznamenal v roce 2010 o polovinu méně stížností občanů než v předchozím roce. Celkem úřad přijal 87 stížností, ze kterých bylo 40 % vyhodnoceno jako neodůvodněné. Počet důvodných stížností tak oproti roku 2009 poklesl o 60 % (z 30 na 12).

Radní také zhodnotili loňské kontroly týkající se dodržování vnitřních organizačních předpisů městské části, dodržování opatření z dříve provedených kontrol a také na kontrolu hospodaření příspěvkových organizací, kterým jsou poskytovány finanční prostředky z rozpočtu MČ Praha 5.

Nad rámec plánovaných kontrol proběhlo také několik mimořádných. Ty se zaměřily především na účetní nesrovnalosti v hospodaření společností spolupracujících s Úřadem MČ Praha 5. Oddělení kontroly také sledovalo, jak dlouho občané musí čekat při žádosti o ověření podpisu a listin na Odboru občansko-správním.

Všechny zjištěné nedostatky byli projednané s tajemníkem ÚMČ Praha 5, který pověřil příslušné vedoucí odborů jejich odstraněním.