Platby na radnici Prahy 5 zrychlí nové platební automaty

Radnice Prahy 5 přichází s další variantou, která by měla vést ke zmenšení front na přepážkách, urychlení vyřizování nejrůznějších dokladů a odlehčení pokladně. Pomoci by v tom měly nově nainstalované dva samoobslužné platební automaty, které přijímají platbu za správní poplatky jak v hotovosti, tak kartou. Automaty se nachází v přízemí radnice vedle vstupní haly.

Využít platební automaty je možné na různé typy poplatků v rámci agendy Czech POINT, osobních dokladů, evidence obyvatel, ověřování podpisu, kopie listin nebo výpisů z insolvenčního rejstříku, katastru nemovitostí, trestního rejstříku aj.

Návod na použití je umístěn přímo na platebním automatu. Při platbě v hotovosti malé částky např. 50 Kč vyšší hodnotou bankovky např. 1000 Kč, může automat tuto platbu odmítnout z důvodu nedostatku příslušných bankovek k vrácení. Zároveň upozorňujeme klienty, že platební automat neslouží k rozměňování bankovek, ale aby se občanům zvýšil komfort při platbách. Možnost zaplatit na pokladně v hotovosti i kartou, případně využít pomoci zaměstnankyně pokladny, zůstává samozřejmě zachována.

dav
dav
dav