Pěší zóna Anděl oživá fotbalem

04/06/2008
Při příležitosti Mistrovství Evropy ve fotbale opět ožije pěší zóna Anděl sportem. MČ Praha 5 se rozhodla navázat na velmi úspěšnou akci z roku 2006. Na pěší zóně Anděl bude v termínu od 7. do 22. 6. 2008 vybudováno hřiště 20×10 metrů, chráněné ochrannými sítěmi proti vylétnutí míče do prostoru pěší zóny a celý prostor hřiště bude náležitě osvětlený. Dále bude na Andělu umístěna velkoplošná obrazovka, která bude přenášet zápasy českého týmu na fotbalovém Mistrovství Evropy 2008.
„Trend současné doby je takový, že děti a mladiství raději tráví čas jinými aktivitami než sportem, a proto bychom rádi upozornili a poskytli možnost sportovního vyžití i v samém centru městské části,“ řekl starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.
Městská část Praha 5 spravuje na svém území množství herních ploch na míčové hry a to jak s živičným povrchem, tak s umělým travním drnem. Všechna tato hřiště jsou velmi intenzivně využívaná, na některých plochách již musel být zaveden rezervační systém na určitý čas.
„Rádi bychom přiblížili možnost sportovního vyžití i dalším obyvatelům Prahy 5, tedy i těm, kteří ve svém volném čase obyčejně nesportují,“ informoval radní Aleš Kohout.
Hřiště bude umístěno ve střední části pěší zóny, přibližně v místech bank GE Money  a E- banky na straně mezi vstupem do metra a ulicí Bozděchovou. Informace o veškerém sportovním dění a jednotlivých zápasech najdete v kalendáři akcí na stránkách www.infopraha5.cz v rubrice „Kalendář akcí“.