Ověření podpisu, opisu (kopie originální listiny) a údajů na žádosti o výpis z rejstříku trestů

16/12/2009
  • Potřebuji ověřit podpis a opis – kopii originální listiny

Ověřování pravosti podpisu (legalizace) a ověřování shody opisu nebo kopie s originální listinou (vidimace) se provádí:

– v budově Úřadu městské části Praha 5, Štefánikova 13-15 - přízemí;

– v Informačním centru Barrandov (budova Zdravotnického zařízení Barrandov), Krškova 807, přízemí, č. dveří 41, telefon 251 086 238.

Správní poplatek se platí v hotovosti:

- 30 Kč za ověření pravosti jednoho podpisu

(Občané s průkazem ZTP a ZTP/P jsou osvobozeni od poplatku za ověření podpisu.)

- 30 Kč za ověření jedné stránky kopie s originální listinou (formát A4)

Potřebný dokument:

Žadatel předloží k prokázání své totožnosti  platný:

- občanský průkaz nebo cestovní doklad, jde-li o  státního občana České republiky,

– průkaz o povolení k pobytu nebo cestovní doklad anebo průkaz totožnosti občana členského státu Evropské unie, jde-li o cizince,

– průkaz žadatele o udělení azylu, jde-li o osobu, která podala žádost o udělení azylu,

– průkaz o povolení k pobytu azylanta, jde-li o osobu, které byl udělen azyl,

– průkaz žadatele o udělení dočasné ochrany, jde-li o osobu, která podala žádost o udělení dočasné ochrany, nebo

– průkaz cizince požívajícího dočasné ochrany, jde-li o osobu, které byla udělena dočasná ochrana.

•  Žádost o výpis z rejstříku trestů

K ověření správnosti údajů na žádosti o výpis z rejstříku trestů je potřeba originál platného osobního průkazu (např. občanský průkaz – ID karta), který obsahuje alespoň: jméno, nynější příjmení, rodné příjmení, datum a místo narození, rodné číslo a státní občanství. Chybí-li některý z těchto údajů v osobním průkazu (cestovní pas, průkaz o povolení pobytu cizince apod.), předkládá žadatel nebo jeho zmocněnec rodný list, rodný a křestní list, potvrzení o narození, oddací list apod. Občané České republiky a Slovenské republiky předkládají originál nebo jejich úředně ověřenou kopii. Občané ostatních států originál nebo kopii úředně ověřenou a přeloženou do českého jazyka. V případě, že za žadatele podává žádost jiná osoba, předkládá tato osoba  plnou moc s ověřeným podpisem  žadatele o výpis z rejstříku trestů, případně přeloženou do českého jazyka. Správní poplatek je 50 Kč.