Ostré hroty v Praze 5 se obrušují

02/04/2008

Ve středu 2. dubna 2008 se uskutečnilo pracovní jednání starosty MČ Praha 5 Milana Jančíka s předsedy klubů politických stran zastoupených v Zastupitelstvu městské části Praha 5, případně jejich zástupci a některými zastupiteli.

Cílem setkání bylo nastavit mezi radnicí a politickými stranami prostor pro věcnou diskusi a především práci. Přítomní byli vyzváni, aby na další setkání, které bude v čase mezi zasedáními zastupitelstva, přinesli konkrétní projekty, aby byla možná věcná i ideová diskuse.

„Nastavený způsob otevřené komunikace radnice se stranami napříč politickým spektrem vnímám jako pozitivní nediskriminační krok. Zvolení zástupci veřejnosti, ať jsou z té či oné politické strany, představují pro veřejné projekty široké spektrum názorů a podnětů, což věcem může jen přispět,“ informoval starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.

Diskutovalo se zejména o způsobu dialogu a možnosti spolupráce s opozičními partnery při řešení různých otázek v souvislosti s městskou částí Praha 5. Starosta Milan Jančík navrhl další pracovní setkání v mezidobí mezi jednotlivými zastupitelstvy.