Oslava mezinárodního dne ex-kuřáků proběhne na Andělu

23/09/2013

Přijďte se ve čtvrtek 26. září s odborníky zdarma poradit, jak navždy přestat s kouřením. Navíc můžete vyhrát i členství ve fitness centru za 6 500 Kč. Akce se koná pod záštitou 1. zástupce starosty Petra Lachnita (ČSSD).

Patříte mezi více než dva miliony kuřáků cigaret v Česku a chcete se tohoto zlozvyku zbavit? Nebo jste nedávno přestali a potřebujete poradit, abyste se ke kouření už nikdy nevrátili? Pak právě vy byste měli přijít ve čtvrtek 26. září k informačnímu stanu projektu „Ex-kuřáci jsou nezastavitelní“ (exsmokers.eu), který bude od 9 do 18 hodin v prostorách křižovatky Anděl na pražském Smíchově (na místě pravidelných trhů, u vestibulu metra).

Organizátoři zároveň zvou všechny, jimž se závislosti na cigaretě podařilo definitivně zbavit. Čtvrtek 26. září je totiž historicky prvním dnem, který Evropská komise, organizátor projektu „Ex-kuřáci jsou nezastavitelní“, vyhlásila jako Den Ex-kuřáka. Dnem, který je oslavou těch, kterým se podařilo se cigaretové závislosti zbavit.

Co ve čtvrtek 26. září nepřehlédnutelný stan označený žlutočerným logem „Ex-kuřáci jsou nezastavitelní“ na Andělu zájemcům nabídne?

• Rady, jak přestat s kouřením či s k němu už nevrátit od odborníků z Poradny pro život bez cigaret, kteří zájemcům změří i vydechovaný oxid uhelnatý či kapacitu plic.
  • Rady od výživové poradkyně, která bude vysvětlovat, jak se během odvykání stravovat, aby skoncování s cigaretami nezpůsobil přílišný nárůst váhy.
  • Názory kondičních trenérů z fitness centra World Class, kteří poradí, jak během odvykání kouření začít sportovat.
  • Možnost registrace do on-line aplikace iCoach (exsmokers.eu), která kuřáky procesem odvykání provede formou rad pravidelně zasílaných přímo do jejich e-mailové schránky.
  • Možnost setkat se triatlonistou Tomášem Slavatou, který se například v roce 2011 zúčastnil nejtěžšího a nejznámějšího triatlonového závodu na Hawaii.
  • Možnost na spinningovém kole urazit část pomyslné trasy do Bruselu a přitom vyhrát některý z poukazů do fitness centra World Class až v hodnotě 6 500 Kč.

Oslavy Dne Ex-kuřáka ve stejný den probíhají ve všech zemích Evropské unie a připojí se k nim takové osobnosti jako je známý francouzský DJ a hudební producent Bob Sinclair, světová tenisová dvojka Victoria Azarenka nebo hvězdy basketbalové NBA.

Pro více informací navštivte:

Ex-kuřáci jsou nezastavitelní (Ex-smokers are Unstoppable): exsmokers.eu