Opravy chodníků platí městská část

28/08/2013

V srpnu se v médiích (ČTK a Metro) objevila nesprávná informace, že probíhající opravy chodníků na místech s nejvyšším výskytem chodců zorganizoval Magistrát hl. m. Prahy. Ve skutečnosti jde o schválený projekt Rady městské části Praha 5, která na opravy chodníků vyčlenila svým usnesením ze dne 21. 5. 2013 zmíněných 5 milionů Kč.

Městská část Praha 5 podle schváleného rozpočtu dokonce disponuje na chodníkový program částkou 10 milionů Kč.

Jelikož realizátorem oprav našich chodníků je Technická správa komunikaci hl. města, musela Praha 5 převést nejdříve peníze nadřízenému orgánu TSK, kterým je magistrát. Proto vznikl mezi novináři dojem, že TSK získalo 5 milionů korun od magistrátu, nikoliv od městské časti. Ve skutečnosti jde ale o naše rozhodnutí. Chodníky potřebovaly nutné opravy, šlo o důležitý bod našeho programového prohlášení, který se nám podařilo prosadit i v zastupitelstvu,“ vysvětlil zástupce starosty Jaroslav Nedvěd (UNP), pod kterého spadá správa veřejného prostranství.

Kromě chodníku na náměstí 14. října bude zrekonstruován také chodník podél kostela svatého Václava, a to vpravo od ulice Štefanikova. Chodníky budou opraveny rovněž v ulicích U Šalamounky, Na Hřebenkách a Pod Kavalírkou. V Erbenově ulici bude opraveno schodiště mezi ulicemi Erbenova a Mošnova.

Foto: K. Novotný

Článek najdete také v Metru